Система управління контролем доступу
Система управління контролем доступу призначена для обмеження доступу до приміщенню, що охороняється. Системи бувають автономні, централізовані, мережеві.
Автономна (окремо стоїть) – це найпростіша система контролю доступу яка може складатися з трьох основних частин - кодової панелі (з зовнішнього боку), електромагнітного замка або електромагнітної клямки і кнопки «Вихід» (для виходу з приміщення, що охороняється). Двері, обладнані електромагнітними замками, зазвичай оснащуються доводчиками, які їх зачиняють.
В автономній системі кодова панель є «серцем системи» - вона містить паролі користувачів, а також коди «прив'язаних» до неї безконтактних карт доступу. До кодової панелі приєднується і їй керується решта периферійного обладнання (замки, кнопки виходу, зчитувачі безконтактних карт, дверні дзвінки, тривожні сирени). Все налаштування та програмування системи здійснюється безпосередньо з кодової панелі.
Для входу в приміщення використовується кодова панель, користувач може увійти в таких випадках:
1. набравши код.
2. додавши безконтактну картку.
3. доклавши безконтактну картку та набравши код.
Для виходу з приміщення можна використовувати кнопки виходу різних конструкцій або зчитувач безконтактних карт.Ця автономна система не веде статистику часу входу-виходу по кожному окремому користувачеві. Для випадків, коли є необхідність у повному контролі та статистиці вхід-вихід, використовують мережні системи. У мережній системі дані надходять на центральний сервер і за кожним зареєстрованим користувачем ведеться докладна статистика. Такі системи часто підключають до автоматизованих систем управління підприємством і використовують як контролю доступу а й для табелирования і обліку робочого дня.
Прикладом мережевої системи контролю доступу може служити Network Access Control Panel (Model NO:HSY-04). Дана система підходить для об'єктів, на яких використовується до 10 000 карт доступу і здатна запам'ятовувати до 30 000 подій типу «вхід-вихід».Програмне забезпечення надає численні можливості контролю доступу та моніторингу сигналізації такі як: термін придатності для карток, автоматична активація, блокування між двома дверима, часові зони, нагляд, контроль карти – «передати назад», звіти про активність.Кожен тривожний вхід може програмуватись: режим роботи (АЛЕ або НЗ), тимчасові зони, місцеві реакції (активація виходів залежно від стану входів). Конкретні тривоги спрацьовують залежно від кількості невдалих спроб або обмеження часу закриття дверей (дверна сигналізація).За потреби дані, які зберігаються в контролерах, передаються на комп'ютер і можна роздрукувати необхідні звіти. Кожен контролер працює незалежно та зберігає свою власну базу даних.Світлодіоди на контролері (червоний, зелений, синій, помаранчевий) показують стан входів, виходів та стан зв'язку.