Системи обліку робочого часу
На виробництві дедалі частіше впроваджують автоматичні системи обліку робочого дня працівників. Це технологія, що дозволяє автоматично стежити за тим, хто і скільки прийшов на робоче місце і залишив його. Для цього застосовуються спеціальні пристрої – термінали. Ідентифікація відбувається за допомогою карток або відбитків пальців.
Які бувають термінали
Термінал обліку робочого часу встановлюють, зазвичай, біля дверей робочого приміщення: офісу, кухні, цеху чи лабораторії. Співробітникам роздають спеціальні безконтактні карти або програмують на будь-які антропометричні параметри.
Термінали для ідентифікації можуть використовувати:
- відбиток пальця;
- малюнок вен;
- сканування особи;
- безконтактні картки.
Біометричний термінал обліку робочого часу використовує визначення особи співробітника палець, з якого він зчитує або малюнок папілярних ліній, або малюнок внутрішніх вен. Деякі моделі працюють із геометрією обличчя. Є універсальні термінали, які поєднують усі види ідентифікації.
Термінали, що працюють з картами, – простіші моделі, які коштують дешевше. Однак термінал обліку робочого часу за картками має недоліки. Наприклад, картку можна передати іншому співробітнику, який може обдурити датчик.
Призначення терміналів обліку робочого часу
Наявність автоматики, яка враховує робочий час, допомагає підвищити дисципліну праці та забезпечити справедливу оплату. Такі системи працюють незалежно від людини та вважають робочий час максимально точно та об'єктивно. З автоматичними терміналами у менеджерів та бухгалтерів зникає необхідність вести табель відвідування, рахувати кількість годин і днів. Час, що звільнився, можна витратити на інші завдання.
Термінал обліку робочого часу по відбитку пальця може працювати ще один рівень захисту закритих об'єктів. Такі пристрої встановлюють в офісах, банках та приміщеннях високої таємності. Створюється база даних осіб, які мають право входити до такого приміщення. Термінал можна з'єднати з дверним замком, який відкриватиметься лише після зчитування відбитка пальця. Таким чином, можна обмежити доступ для вузького кола співробітників і не допустити, щоб у приміщення зайшли сторонні.
Як працюють термінали
Пристрої є пластиковим або металевим коробом, який встановлюють, як правило, біля дверей. Мультибіометричні моделі мають сканер відбитка пальця та дві камери, одна з яких проектує зображення на екран, а друга використовується для розпізнавання геометрії обличчя. Звичним для багатьох моделей стало незалежне інфрачервоне підсвічування та кольоровий екран. Крім того, на терміналі може бути клавіатура для введення персонального пароля та сканер для безконтактної картки. Один або комплекс ідентифікацій є свідченням того, що співробітник приступив до роботи або має доступ до об'єкта, що охороняється.
На термінал обліку робочого часу ціна залежатиме від кількості можливих ідентифікацій. Сьогодні вони вже широко застосовують у офісах, на заводах, у багатоквартирних будинках. У нашому асортиметі ви знайдете широкий вибір моделей для різних цілей. В наявності пристрої різного функціоналу, пропускної спроможності та розмірів. Підібрати їх можна самостійно або за допомогою нашого фахівця-консультанта по телефону.
Ми здійснюємо доставку товарів до будь-якого міста України. А при необхідності – встановлюємо та налаштовуємо обладнання під індивідуальні вимоги замовника.