Патч корд
Телекомунікаційний кабель патч-корд, ідеально призначений для інтернет-з'єднання, є, по суті, різновидом кручений пари, але має в своїй основі не цілісні струмопровідні жили (як у «класичній» кручений парі), а складаються з багатьох тонких проводів (зазвичай – з міді). Це надає кабелю додаткову гнучкість і дозволяє широко застосовувати патч-корд для відеоспостереження для різного конфігураційного (включаючи непрямолінійне) з'єднання телекомунікаційного обладнання.
Особливості патч-корду
Власне патч-кордом прийнято вважати відрізок кабелю з конекторами RJ-45, розташованими на обох кінцях. При цьому в залежності від типу з'єднання кабелю з конектором розрізняють патч-корди:
- литі - зі спаяними з проводом конекторами, найнадійніші, з відмінною якістю сигналу, але дорожчі;
- не литі – з візуально помітним з'єднанням дроту з конекторами, менш надійні, але дешевші.
Краще купити патч-корд із внутрішніми провідниками з міді (вони найнадійніші), хоча вони можуть бути виготовлені зі сталі або алюмінію, або їх комбінації, а також бути омедненими.
Як розрізняють патч-корди
Зазвичай прийнято класифікувати всі патч-корди, виходячи з таких робочих характеристик, як:
- категорія - вона визначається пропускною здатністю кабелю по мережі Ethernet (найбільш популярні патч-корди категорій 5/5е зі швидкістю 100-1000 Мбіт/с, також 6/6а і 7/7а зі швидкістю до 10 Гбіт/с);
- тип екранування - прийняті різні схеми екранування (повне, тільки кручений пари, або без екранування - так званий патч-корд UTP), що залежить від умов майбутньої експлуатації кабелю (температурного режиму, рівня перешкод і т.д.), а також спосіб ( фольгою - FTP, обплетенням різної щільності з міді або сталі - STP);
- довжина - патч-корди випускаються різної довжини, від 25 см до 30 м (найбільш затребувана довжина 1/2/3/4/5 м), тому для покупки кабелю оптимальної протяжності рекомендується додати до розрахункової довжини запас в 5-10%.