Приймачі-передавачі відеосигналу
Для здійснення ефективного дистанційного відеоспостереження та передачі якісного сигналу від відеокамери на відеореєстратор використовують спеціальні прийомо-передавачі (балуни), які передають відмінний аналоговий сигнал по кручений парі на відстань 100-1500 м. Віта пара, якою комплектують кожен сучасний приймач відеосигналу, є кабелем який складається із чотирьох провідників, перекручених між собою попарно.
Завдяки цьому стає можливим одночасне підключення чотирьох відеокамер, що спрощує монтаж такої системи. Зазвичай один пристрій, що передає, встановлюють біля відеокамери, а приймає - біля відеореєстратора (або іншого записуючого пристрою).
Якими бувають прийомо-передавачі?
Всі приймальні пристрої поділяють на:
- пасивні приймачі – використовуються для порівняно невеликих відстаней (до 400 м), не вимагають живлення і, по суті, є частотними фільтрами, що служать як для збільшення відстані передачі сигналу;
- активні приймачі – використовуються для великих відстаней (до 1500 м), потребують окремого живлення, є модулятором і підсилювачем відеосигналу, максимально мінімізуючи перешкоди та втрати.
Залежно від кількості використовуваних каналів, приймачі можуть бути:
- одноканальними;
- багатоканальними (що включають до 16 каналів).
Переваги використання приймачів у системах відеоспостереження
Сьогодні обов'язково варто купити приймач-передавачі для організації ефективної передачі сигналу з відеокамер, оскільки з цими пристроями:
- збільшується протяжність відстані передачі;
- мінімізуються втрати на кабелі;
- максимально знижується кількість наведень та перешкод (завдяки використанню крученої пари);
- відбувається посилення сигналу;
- стає можливою трансляція по одному кабелю кількох відеосигналів;
- є надійний захист від коротких замикань, а також грозозахист.