Турнікети: види та принципи роботи
Турнікет для прохідної – це найпростіший пристрій, який обмежує вхід на якусь територію. З його допомогою можна контролювати потік людей при вході та виході на об'єкт. За допомогою цих простих і добре знайомих пристроїв можна уповільнювати та організовувати прохід службовців: люди рухаються у певному напрямку, потоки не перетинаються, співробітників можна перевірити та перерахувати. Сучасні моделі турнікетів легко інтегруються у системи контролю доступу будь-якого підприємства.
Як працюють турнікети
На відміну від старих механічних турнікетів, на електронні надходить сигнал із блоку управління, після чого робоча частина пристрою повертається і дає людині можливість пройти. Сигнал може зчитуватися з жетонів, магнітних карток, ключів, брелоків. При цьому датчики стежать, щоб по одній перепустці пройшла лише одна людина. Деякі моделі працюють після натискання кнопки на пульті охорони. У цьому випадку право пропустити або не пропустити працівника належить людині.
Які бувають турнікети
Турнікет має максимально підходити під потреби підприємства чи організації.
- Турнікети триподи призначені для контролю виходу та входу людей. Це найпростіший вид турнікету, тому його мають біля пункту охорони. Його легко перестрибнути чи зламати, тому роботу пристрою має візуально контролювати людина чи камера.
- На входах часто мають повноростові турнікети, в яких перешкода – це ряд горизонтальних планок, які обертаються за допомогою роторного механізму. У разі небезпеки на турнікет подається сигнал тривоги і система блокується. Існують більш мобільні версії таких пристроїв – напівростові турнікети.
- Турнікети-хвіртки можуть оснащуватися датчиками руху і відкриватися самі, коли через них проходить людина.
- Роторні турнікети встановлюють у приміщеннях із великою прохідністю. Для їх встановлення потрібно більше місця, ніж триподи. Виглядають вони як вертикальна вісь із двома або більше лопатями.
- Часто в офісних центрах встановлюють тумбові турнікети, які мають два режими роботи. У нормально відкритому режимі пристрій блокується лише за сигналу тривоги. При нормально закритому режимі пристрій відкривається на роздільну здатність від пропуску або з пульта охорони.
- Турнікети FreeWay складаються з двох тумб, між якими у зімкнутому стані знаходяться лопаті з непрозорого оргскла. Їхня висота досягає 1,5 метра. Виглядають такі пристрої витончено, проте їх неможливо перестрибнути, а за собою вони приховують від сторонніх очей територію, що охороняється.
Найпоширеніший матеріал для турнікетів – це метал. Однак обмежувачі руху можуть бути виконані з пластику або оргскла.
Пристрій приводу
В основі будь-якого турнікету лежить один із трьох типів приводів: механічний, електромеханічний або сервопривід. Механічні турнікети бажано розташовувати на виході з території, що охороняється. Електромеханічні дозволяють заблокувати лопаті сигналом тривоги так, щоб вони перегороджували шлях. Турнікети з сервоприводом самостійно повертають лопаті до стаціонарного положення після того, як надійшов дозвільний сигнал.
Купити турнікет слід усім компаніям та організаціям, де важливо забезпечити контроль доступу. Це прості, але водночас ефективні пристрої, здатні обмежити доступ для сторонніх, а за необхідності – заблокувати шлях небажаним гостям. Турнікети ціна на які вище за звичайні, можуть бути оснащені додатковими засобами контролю за відвідувачами та працівниками. Розібратися у їхніх моделях допоможуть наші співробітники. Ми пропонуємо свої професійні консультації, допомогу в монтажі систем СКУД та великий асортимент товарів для створення системи безпеки та контролю доступу.