Металлоискатели и металлодетекторы
Сучасні металошукачі є електронними пристроями, здатними виявляти різні металовмісні предмети в різноманітному (нейтральному або слабопровідному) середовищі. Принцип роботи металодетектора заснований на індукційному балансі: метал (як провідний матеріал) впливає на індуктивний зв'язок, що існує між приймачем і передавачем.
Цікаво, що появі першого металошукача у США на початку XX століття сприяло завдання запобігання крадіжкам заводських деталей із металу. Зате сьогодні сфера застосування цього пристрою помітно розширилася, і купити металодетектор варто різним організаціям та приватним особам, що спеціалізуються в області:
- археології (включаючи пошук скарбів);
- безпеки та охоронних структур;
- військової справи;
- геології та видобутку корисних копалин;
- будівництва, ремонтних робіт та сфери ЖКГ.
Сьогодні можна купити металошукач різної конструкції, з різною кількістю та розташуванням котушок, частотою та наявністю (або відсутністю) імпульсів. Ціна на нього залежатиме від таких робочих характеристик, як:
- можливість визначати вид металу (особливо для чорних та кольорових сплавів);
- максимум точності у визначенні розташування предмета;
- можливість налаштування пристрою (для роботи в ґрунтах різної мінералізації).
Найбільш затребуваними сьогодні можна вважати такі види металошукачів (залежно від їхньої конструкції):
- арочний металодетектор – стаціонарний, що ідеально підходить для здійснення потокового контролю з дуже великою кількістю об'єктів детекції (наприклад, на прохідній, в аеропортах, на різних заходах з підвищеними вимогами безпеки);
- ручний металодетектор – компактний, підходить для особистого огляду людей (зручним безконтактним способом з метою гарантії безпеки оточуючих), які відвідують державні установи або громадські заклади, важливі заходи;
- ґрунтовий металодетектор – ручний, відмінно підходить для професійних археологічних та геологічних досліджень ґрунтів, а також аматорського пошуку металовмісних артефактів.