Переговорний пристрій
Переговорний пристрій є засобом зв'язку, що забезпечує комунікацію між двома і більше абонентами без використання телефонних мереж громадського призначення.
Банки та подібні фінустанови використовують переговорний пристрій клієнт-касир. Вони застосовуються між пультом охорони та співробітниками. Крім зручності спілкування між людьми, така система забезпечує певний рівень безпеки, необхідний таких установ.
Ще одна сфера застосування переговорних пристроїв – домофонні системи, що дозволяє створити комунікацію між відвідувачем та господарем. Крім того, такі системи використовуються різними службами безпеки, залізничними та автобусними касами, заправними станціями, пунктами обміну валют.
Різновиди та функціональність пристрою
Вирішивши купити переговорний пристрій, потрібно враховувати його особливості та призначення. Так, вони відрізняються за кількістю тих, хто бере участь у розмові:
- одноканальні — для переговорів «віч-на-віч»;
- багатоканальні – для координації великої кількості абонентів.
За способом зв'язку:
- дуплексні - розраховані на одночасну передачу та прийом аудіопотоку без перемикання режиму;
- напівдуплексні - можуть або передавати, або приймати сигнал (за аналогією з раціями працівників правоохоронних органів та охоронних підприємств).
За характером сполуки:
- Дротові переговорні пристрої - використовуються в більшості випадків і вигідно відрізняються невисокою вартістю, а також великою різноманітністю кабелів.
- Бездротовий переговорний пристрій гучного зв'язку має більш високу ціну, що компенсується його функціональністю і простотою монтажу. В основі принципу його роботи лежить частотна модуляція по одній фазі мережі змінного струму (звук може передаватися кількома частотними каналами).
Деякі моделі пристроїв мають додаткові функції. Однією з них є гучне звукове оповіщення, що дозволяє робити оголошення через пристрої гучного зв'язку, наприклад, через підсилювач із підключеними до нього гучномовцями.