Радіоконтролери СКУД
Основне завдання, яке виконують радіоконтролери СКУД, полягає у дистанційному керуванні елементами даної системи (наприклад, відкриття електромагнітних замків, забезпечення дії охоронних сигналізацій, автоматичних воріт та шлагбаумів, ін.). Це значно полегшує прохід у приміщення або проїзд на територію обмеженого та контрольованого кола осіб. Якісний контроль доступу забезпечується застосуванням комплекту радіокерування, що складається з контролерів та брелок.
Як працює комплект радіоуправління СКУД
Кожен радіоконтролер (на його пам'ять можна записати до сотень номерів брелоків) є електронною платою, що розміщується в корпусі. Цей прилад складається з:
- приймача радіосигналу;
- реле (одного або кількох) – ці пристрої можуть працювати в наступних режимах: бістабільному (тригерному) – розрахованому на відкриття та закриття, моностабільному – розрахованому на відкриття протягом запрограмованого часового проміжку, від 1 до 250 сек), імпульсному – розрахованому на відкриття лише при утриманні натиснутої кнопки;
- клем;
- тамперного контакту (для захисту від злому корпусу).
Брелок служить передавачем ідентифікаційного коду доступу. Натискання клавіш брелока викликає замикання реле та активацію дії відкриття/закриття. У продажу часто бувають радіоконтролери та брелоки, сумісні лише один з одним. Однак брелоки можуть бути універсальними, придатними для різних моделей контролерів.
Як вибрати оптимальний комплект радіокерування?
Якщо Вам необхідно купити радіоконтролер, радимо керуватися такими параметрами:
- кількістю каналів (релейних виходів);
- дальністю дії радіосигналу;
- максимально можливою кількістю радіобрелоків для використання;
- режим роботи реле;
- способом додавання ідентифікаторів (кнопками контролера або комп'ютерного ПЗ).