Датчик освітленості: особливості та переваги використання
Датчики освітленості – це пристрої, які допомагають автоматизувати освітлення у житловому чи промисловому приміщенні та використовувати електрику раціонально. Такий прилад робить перебування на об'єкті комфортнішим та безпечнішим.
Де використовують датчик світла?
Прилади для автоматичного регулювання рівня освітлення використовують для того, щоб лампи, світильники та рекламні щити вмикалися та вимикалися автоматично залежно від рівня світла на об'єкті, рухах або заздалегідь заданому часі. За допомогою таких приладів регулюють роботу:
- вуличного освітлення;
- освітлення дороги;
- ілюмінації реклами;
- підсвічування вітрин;
- освітлення під'їздів та сходових майданчиків.
Сутінковий датчик фіксує рух або інший сигнал і передає його модуль обробки. Сигнал аналізується мікроконтролером та передає його на ключ, який включає або відключає подачу електроенергії.
В результаті освітлювальний прилад, який у звичайних умовах горів би, поки його не вимкнули звичайним способом, включається тільки в темний час доби за наявності в полі дії об'єктів, що рухаються (якщо встановлено датчик руху). Коли нікого немає, електрика не витрачається даремно.
Сутінкові вимикачі можна запрограмувати вмикатися та вимикатися або за певних умов (наприклад, стало занадто темно – струм подається до лампи), або у чітко заданий час.
Який пристрій вибрати?
Датчик освітленості можна купити на нашому сайті. Щоб правильно підібрати модель, враховуйте місце, де його використовуватимуть. Наприклад, прилади з фотоелементом усередині захищеного корпусу найчастіше купують для зовнішнього застосування: вони стійкі до погодних умов. А моделі, в яких фотоелемент можна встановити окремо від основного блоку (до 150 метрів), увімкнуть світло задовго до того, як ви наблизитесь. Якщо ви не знаєте яку саме модель варто вибрати, зателефонуйте нам – наші консультанти допоможуть вам визначитися.