Що таке тривожний вхід та вихід для IP-відеокамери
Для більшості IP-камер немає сенсу цілодобовий, безперервний режим спостереження. Якщо в приміщенні нічого не відбувається, то й записувати в цей момент нема чого. Постійна зйомка загрожує не тільки необхідністю зберігати десь досить об'ємні дані, але довго переглядати їх у пошуках потрібного моменту. Як результат, сучасні моделі мають датчики руху, активація яких є сигналом для початку запису , а також тривожними входами/виходами.
Тривожні входи та виходи – це контакти, що взаємодіють із сторонніми датчиками, і дозволяють камері реагувати на певну подію. Давайте розберемося чим вони відрізняються, які можливості надають, і наскільки корисний такий функціонал загалом.
Тривожні входи IP-камер
Завдяки тривожним входам запуск роботи камери може стати реакцією на безліч подій: відкриття дверей або розбиття вікна , включення пожежного або іншого датчика . Джерелом сигналу може бути людина, яка з'явилася в конкретному приміщенні, або сигнал, який ініціював співробітник охорони, - простіше кажучи, натиснувши кнопку тривоги. Тривожним входом може стати збій у роботі системи відеоспостереження або окремих його компонентів: втрата з'єднання, припинення передачі картинки, механічне пошкодження.
Тривожні виходи IP-камер
Тонка настройка дозволяє не тільки визначити безліч факторів для включення запису, але й задати реакцію системи на кожну окрему подію або групу. Відчинені двері можуть стати приводом для старту зйомки, а ось такий фактор, як активований пожежний датчик стане вагомим приводом для сигналу в пожежну службу.
Це і є головною особливістю тривожних виходів – здатність взаємодіяти із зовнішніми службами, надсилаючи їм повідомлення про аварійну ситуацію. Звичайно, сигнал для пожежників – це рідкісний тип оповіщення. Пріоритетна настройка – надсилання екстреного повідомлення до охоронної служби при розбитому склі, відчинених дверях. Така автоматизація дозволяє відреагувати на проникнення зловмисників без втрати дорогоцінного часу. І навіть якщо сигнал стане "хибним", скло розіб'є гілка дерева, а "зловмисником" виявиться закритий у будинку кіт, мінімальна оплата виїзду служби охорони буде меншою з можливих втрат.
Можливості налаштування
Чим дорожча та професійніша камера, тим більше у неї можливостей – це закономірно. Важливо розуміти, що кількість тривожних входів та виходів у різних моделях відрізнятиметься. Природно, входів буде більше – 6, 8, 10 тощо, тоді як вихід у «домашніх» IP-камерах може бути лише один.
Те саме стосується і питання налаштування роботи входів/виходів . Окрім найпростіших факторів сучасні системи IP-відеоспостереження дозволяють встановити безліч умов спрацьовування «тривоги». Наприклад, якщо хтось зайде до приміщення, камера почне зйомку, а якщо «непроханий гість» перетне певну межу, налаштовану лінію, сигнал буде відправлено охороні.
Детальне налаштування тривожного входу та виходу дозволяє врахувати найдрібніші зміни, можна задати:
- тривалість натискання на кнопку тривоги;
- передачу картинки на екран монітора при спрацьовуванні тривоги;
- підрахунок кількості осіб, які перебувають у приміщенні тощо.
Введені налаштування можна захистити паролем, який допоможе унеможливити людський фактор – обхід IP-відеоспостереження персоналом підприємства.
Як бачите, тривожні входи та виходи IP-камери – необхідні компоненти надійної системи безпеки. Однак при виборі камери важливо враховувати особливості об'єкта та ступінь необхідного контролю, щоб не тільки убезпечити себе в потрібній мірі, а й не розоритися на покупці системи відеоспостереження.