Огляд бездротової сигналізації Kit-GSM100 від бренду ATIS
Сфера застосування цієї сигналізації – невеликі приміщення на зразок квартири, приватного будинку чи офісу. Якщо на території, що охороняється, трапиться незаплановане вторгнення, то сигнал потрапляє у вбудований GSM модуль, який відправить СМС на телефон господаря або зателефонує йому.
Сигналізація влаштована так, що її може встановити та обслуговувати людина без спеціальних навичок. Наприклад, щоб отримати тривожні дзвінки на смартфон не потрібно встановлювати особливі програми. А встановити пристрій може навіть не фахівець. Все необхідне вже є у комплекті.
Заглянемо в коробку ATIS Kit-GSM100. У комплектацію входять:
- централь. Вбудований у корпус GSM-модуль, оснащений панеллю введення цифр та РК-екраном, на якому є індикація годинника. Коробка має кронштейн для зручного монтажу на стіну;
- інфрачервоний датчик руху. Ще одна коробочка, яка кріпиться на стіну біля входу, безпосередньо фіксує рух;
- датчик відкриття дверей. Реагує на несанкціоноване відкриття дверей;
- дистанційний пульт керування у вигляді брелока. За допомогою радіосигналу можна на відстані ставити та знімати приміщення з охорони;
- сирена. Оснащена проводами та встановлюється усередині приміщення;
- блок живлення, що дозволяє заряджати пристрій від електричної мережі;
- батарейки для датчиків та кріплення для кожного елемента обладнання;
- Інструкція монтажу.
Цікаво, що цю сигналізацію можна вдосконалити за допомогою інших датчиків, сумісних із базовим комплектом.
Що вміє ATIS Kit-GSM100:
- сигналізація може керувати 99 бездротовими та 2 провідними зонами. Бездротові зручніше, але у випадках, коли сигнал не проходить крізь товсті перекриття або бетонні стіни, актуально використовувати дротові технології;
- GSM модуль вміє миттєво надсилати повідомлення на телефон господаря або надсилати голосові повідомлення у випадках, коли спрацював сигнал тривоги;
- коли сигналізації залишиться мало заряду, вона дасть знати з допомогою звукового сигналу;
- провести сигналізацію в робочий стан можна за допомогою брелока, що йде в комплекті, або за допомогою мобільного телефону;
- на випадок відключення електрики в централі є акумулятор, який дозволить їй працювати, доки живлення не буде відновлено. Якщо це сталося без господаря, на його телефон прийде повідомлення;
- господар сигналізації може записати голосове повідомлення довжиною 10 секунд, яке запуститься при тривозі;
- доки приміщення не поставлене на сигналізацію, екран на центральній панелі можна використовувати як годинник;
- централь можна використовувати як телефон.
Розкажемо докладніше про всі елементи комплекту
Централь або центральна панель – це головний пристрій, який керує всією периферією. Вона виглядає як пластиковий короб, що кріпиться на стіну. На передній панелі розташований РК-екран, 4 індикатори та клавіатура для введення цифр та програмування. Централь захищена від несанкціонованого вторгнення. Якщо хтось спробує розкрити її без господаря, то на телефон власника сигналізації прийде сповіщення про тривогу. На централі є слот для SIM-карти, роз'єм для microUSB та вимикач.
Бездротовий датчик руху ATIS-804DW – це пристрій, який вловлюватиме присутність у приміщенні людини. Прилад здатний зафіксувати людину з відривом до 8 метрів. Кут огляду датчика – 110 градусів. Можна налаштувати два режими роботи: рекомендований, при якому приміщення сканується кожні 5 секунд, та енергозберігаючий, при якому затримка повторного спрацьовування становить 5 хвилин. ІЧ-датчик живиться від однієї батареї «Крона».
Датчик відкриття дверей ATIS-19DW можна встановити не тільки на двері, а й на хвіртку, вікно або балконні двері, щоб убезпечити себе від небажаного проникнення. Максимальна відстань, на яку датчик можна віднести від дверей, – це 50 метрів. Пристрій може працювати в діапазоні температур від -10 до +55 градусів. Корпус пластиковий, але міцний. Тож датчик можна встановити на вулиці. Завдяки невеликим розмірам 65х24х15мм він буде непомітним для сторонніх.
[product-shortcode]
Як підключити сигналізацію
Весь процес не повинен тривати більше 20 хвилин. Він виконується за кілька кроків.
- Візьміть СІМ-карту та зніміть із неї ПІН-код. Політ баланс на карті. Після цього карту можна вставляти в слот на централі.
- Блок живлення підключіть у роз'єм microUSB, а контакти сирени до роз'ємів, позначених словом «Сирена».
- Встановіть централь у центрі приміщення, щоб сигнал міг охопити якнайбільше площі.
- Увімкніть пристрій. Внутрішній акумулятор почне заряджатися. Перевірте, чи працює GSM-сигнал. Якщо його індикатор моргає не частіше, ніж 2 рази на секунду, він працює правильно.
- Як тільки сигналізація увімкнеться, ви почуєте голосове повідомлення про те, що приміщення знято з охорони. У такому режимі можна програмувати сигналізацію. "Ключом", що дозволяє початок програмування, є комбінація цифр 1234. За бажання її можна замінити.
Як краще встановлювати датчики?
- Для початку потрібно вставити батарейки в пристрої.
- Саме датчик кріпиться на нерухому частину дверей за допомогою двостороннього скотчу. Його магніт так само встановлюють на самі двері. Зазор між двома частинами пристрою не повинен перевищувати 10 мм.
- Потрібно перевірити, як датчик працює. Для цього двері зачиняють і відчиняють. Індикатор на пристрої повинен горіти.
- Уявіть, де найімовірніше пройде зловмисник. Саме поруч із цим місцем потрібно поставити датчик на висоті 2,2 метра від підлоги. Важливо, щоб датчик був повернутий лицьовою стороною на зону, що охороняється.
- Увімкніть датчик.
Як підключити додаткові датчики та брелоки
Центральною панеллю можна управляти за допомогою 8 пультів дистанційного керування. Коли ви купуєте комплект сигналізації, то пристрої, що входять в нього, пов'язані один з одним. Проте можна підключити ще прилади. Для цього потрібно:
- Введіть пароль.
- Натисніть клавішу #.
- Набрати код 20.
- Наберіть код пульта (від 1 до 8) і знову #.
- Натиснути будь-яку клавішу на дистанційному пульті.
Крім того, можна встановити 99 різних інфрачервоних датчиків. Кожен із них відповідатиме за окрему зону. Щоб включити в систему кожен з нових датчиків, потрібно:
- Введіть пароль.
- Натисніть клавішу #.
- Набрати код 23.
- Наберіть код пульта від 1 до 99 і знову #.
- Увімкнути датчик.
На які номери «дзвонитиме» сигналізація
Сигнал про спрацювання сигналізації надходитиме на один (або кілька) телефонних номерів, заданих власником. Усього можна підключити до 6 таких номерів. Щоб це зробити, потрібно:
- Введіть пароль.
- Натисніть клавішу #.
- Введіть комбінацію цифр 51, 52, 53, 54, 55 або 56, а потім номер телефону.
- Натисніть клавішу #.
Після цього «тривожний» сигнал надходитиме на вказані номери.
Як користуватись сигналізацією
Робота із запрограмованою сигналізацією дуже проста. На брелоку є дві кнопки з промовистими зображеннями. Кнопка із закритим замком ставить сигналізацію на охорону. Кнопка із відкритим – знімає з охорони. Можна одразу протестувати, як працює сигналізація.
Висновок
Сигналізація ATIS Kit-GSM100 – це просте та ефективне рішення для охорони невеликого приміщення на зразок будинку, квартири чи магазину. Сигнал тривоги подається на звичайний власник мобільного телефону. Ви будете знати те, що відбувається на вашій території.
Ця система охорони має кілька переваг:
- при простоті монтажу та невеликих розмірах, пристрій має багато функцій;
- доступна ціна;
- систему можна доповнити додатковими датчиками.
Цікаво, що сигналізація може попереджати не лише про появу зловмисника. Сигналізація, доповнена спеціальними датчиками, зможе попереджати про витік газу або задимлення. Всі ці прилади легко встановлюються та не мають дротів.