Аналогове відеоспостереження високої чіткості (AHD)
Потрапило мені в руки таке диво техніки як комплект аналогового відеоспостереження високої роздільної здатності (AHD) а так як я займаюся цифровим IP-відеоспостереженням, то, звичайно ж, мене зацікавило порівняти якість аналога і цифри. Сам комплект є практично готовим рішенням для організації відеоспостереження. У комплекті є цифровий гібридний відеореєстратор, дві зовнішні та дві внутрішні камери високої роздільної здатності, для кожної камери є повністю готовий до роботи кабель з обтиснутими кінцями. Від блоку живлення, що знаходиться в комплекті, запитується через «хитрий» шлейф-розгалужувач, як сам реєстратор, так і всі чотири камери.
Привести в робочий стан AHD комплект відеоспостереження просто і для цього не потрібно мати будь-які спеціальні знання. Достатньо підключити відеореєстратор до розетки електроживлення (попередньо підключивши до нього монітор, мишку та відеокамери) і відразу можна побачити зображення на екрані. Відеореєстратори, як правило, не комплектуються накопичувачем на жорсткому магнітному диску. При необхідності вести запис відео з камер, потрібно придбати та встановити відеореєстратор накопичувач на жорсткому магнітному диску (вінчестер).
Відеореєстратор, що поставляється в комплекті, виконаний за гібридною технологією, тобто поєднує в собі властивості, як цифрових пристроїв, так і аналогових. За своїми властивостями даний відеореєстратор впритул наближається до мережевих цифрових відеореєстраторів (NVR) , з тим лише різницею, що до нього приєднуються аналогові камери високої роздільної здатності (AHD). Відеореєстратор підтримує технологію Р2Р (пі-ту-пі) яка дозволяє отримати доступ до пристрою через Інтернет, навіть не маючи реальної IP-адреси і при цьому немає необхідності в будь-яких налаштуваннях роутера і програмного забезпечення.
Якість зображення, що транслюється аналоговими камерами високої роздільної здатності (AHD), виявилася на досить пристойному рівні. При хорошому денному освітленні HD-картинка виглядає достойно. Зовнішня камера, при зменшенні освітлення якийсь час «витягує» картинку, але переключення на нічний режим якість значно погіршується, з'являються перешкоди, сніг і т.д. Внутрішня камера, на мій погляд, трохи поступається якістю зображення зовнішньої.
[video-shortcode-X8zuhANJrlI]
Ну і не забуваємо, що аналогові камери позбавлені багатьох приємних речей властивих мережевим камерам. Мережева камера цей пристрій повністю самостійний і може підключатися безпосередньо до мережі, аналогові камери підключаються виключно до відеореєстратора.
Мережева камера може знаходитися від реєстратора на будь-якій відстані (за наявності доступу до локальної мережі або Інтернет), а аналогова камера обмежена максимально допустимою довжиною дроту. При поломці аналогового відеореєстратора всі камери стають недоступними. При поломці реєстратора мережного відеокамери продовжують працювати самостійно і їх можна переглядати, наприклад, за допомогою комп'ютера. У мережевих камер відео-аудіо інформація, сигнали управління поворотним механізмом, а також живлення може передаватися по одному кабелю " вита пара ". Аналогові камери вимагають для цього окремі кабелю .
Мережеві камери, практично за всіма параметрами перевершують, камери аналогові, але при невеликому бюджеті і не особливо високих вимогах до функціоналу, надійності та якості зображення можна вибрати варіант з використанням аналогових камер високої роздільної здатності (AHD).